Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi Uzmanlık Sertifikası Programı.

Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı’nı Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle Aralık 2016 tarihinde başlattık. Dr. Özge Özdemir tarafından tasarlanan program, Türkiye’de ilk açılan eğitmen eğitimi programıdır. Amaç, katılımcılara Çocuklar İçin Felsefe alanında teorik ve pratik yetkinlik kazandırmak, bu öğretim yöntemini sınıflarında uygulama becerisi kazandırmaktır.

Toplam 96 saat süren uzmanlık programı, birbirini takip eden 3 seviyeden oluşmaktadır. Büyük kısmı soruşturan topluluk uygulamalarından oluşan programda, ayrıca felsefe, eğitim bilimleri, psikoloji, çocuk gelişimi, çocukluk tarihi, hikaye anlatıcılığı ve şiddetsiz iletişim alanlarından dersler yer almaktadır. Son seviyede katılımcılar okullarda çocuklarla uygulama yaparak programı tamamlamaktadır. Alanlarında uzman 10 akademisyenin ders verdiği program, aynı zamanda uluslararası sertifikasyon merkezi Pearson tarafından onaylanmıştır. Katılımcılar, hem Boğaziçi Ünversitesi’nden hem Pearson’dan sertifika almaktadırlar. Katılımcılar Çocuklar İçin Felsefe alanında uzmanlık ve mesleki beceri kazanmanın yanı sıra, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan bir deneyim yaşamaktadır.

Program her kademeden ve her branştan öğretmene açıktır. Ayrıca çocuklarla çalışmaya meraklı, herhangi bir alanda lisans derecesine sahip kişiler bu programa katılabilmektedir.

Programda dersler, haftaiçi ve haftasonu olmak üzere iki grup şeklinde verilmektedir. Haftaiçi dersleri Pazartesi ve Çarşamba günleri 18:30-21:30, haftasonu dersleri Cumartesi günü 10:00-17:00 arasında yapılmaktadır.

Bu seneki programın Aralık 2018 tarihinde başlaması planlanmaktadır.

Daha fazla bilgi ve kayıt için:

BÜYEM – Esra Koşar

0212 3594752

esra.kosar@boun.edu.tr

 

Little Thinkers Society – Meryem Cihangir

0542 5878080