Pek çok ülkede ilerlemeci öğretim yöntemleri arasında ilk sıralarda yer alan Çocuklar İçin Felsefe yöntemini Türkiye’de bilinir kılmak, araştırma ve uygulama çalışmalarıyla yaygınlaştırmak amacıyla Mayıs 2016 tarihinde kuruldu. Matthew Lipman tarafından çocuklara felsefe yapmayı öğretmek amacıyla geliştirilen Çocuklar İçin Felsefe (Philosophy for Children/P4C) yöntemi, bugün her yaş grubuyla her disiplin içinde uygulanan bir öğretim yöntemidir.

Little Thinkers Society'nin hizmetleri:

Çocuklar İçin Felsefe Eğitmen Eğitimi: Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile işbirliği içerisinde yürüttüğümüz ve herkese açık olan Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Uzmanlık Sertifikası programının yanı sıra, okullar, şirketler, sivil toplum kuruluşları ve diğer toplulukların istek ve ihtiyaçlarına uygun Çocuklar İçin Felsefe Uygulayıcı Eğitimi programları düzenlemekteyiz.

Okullarda Çocuklar İçin Felsefe Dersi: Çocuklar İçin Felsefe’yi bir ders olarak programlarına eklemek isteyen okullara, dışarıdan içerik ve eğitmen hizmeti vermekteyiz. Bir öğretim yöntemi olarak kurumlarına yerleştirmek isteyen okullara ise, eğitim, içerik ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Çocuklar İçin Felsefe Atölyeleri: Çocuklar ve yetişkinler için çeşitli mekanlarda istek ve ihtiyaca bağlı felsefe atölyeleri düzenlemekteyiz.

Araştırma: Çocuklar İçin Felsefe alanında araştırmalar yapmak, eğitim içeriği hazırlamak ve projeler üretmek üzere okullar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmaktayız.

 

lts@ltsegitim.com

0542 5878080