Matthew Lipman’ın Soruşturan Topluluk Metodu’na dayalı Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nde 11 Kasım 2019  tarihinde başlıyor. Bu programın amacı, katılımcılara Çocuklar İçin Felsefe alanında teorik ve pratik yetkinlik kazandırmak, bu öğretim yöntemini sınıflarında uygulama becerisi kazandırmaktır. 

Toplam 96 saat süren uzmanlık programı, birbirini takip eden 3 seviyeden oluşmaktadır. Büyük kısmı soruşturan topluluk uygulamalarından oluşan programda, ayrıca felsefe, eğitim bilimleri, psikoloji, çocuk gelişimi, çocukluk tarihi, hikaye anlatıcılığı ve iletişim alanlarından dersler yer almaktadır. Son seviyede katılımcılar okullarda çocuklarla uygulama yaparak programı tamamlamaktadır. Alanlarında uzman 10 akademisyenin ders verdiği programda, katılımcılar alanda uzmanlık ve mesleki beceri kazanmanın yanı sıra, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan bir deneyim yaşamaktadır.

KİMLER KATILABİLİR: Program her kademeden ve her branştan öğretmene açıktır. Ayrıca çocuklarla çalışmaya meraklı, herhangi bir alanda lisans derecesine sahip kişiler bu programa katılabilir.

GÜN ve SAATLER: Program 11 Kasım 2019 - 14 Mart 2020 tarihleri arasında haftaiçi ve haftasonu olmak üzere iki grupla sürdürülecektir. Haftaiçi dersleri Pazartesi ve Çarşamba günleri 18:30-21:30, haftasonu dersleri Cumartesi günleri 10:00-17:00 arasında olacaktır.

ÜCRET: Üç seviye eğitimin toplam ücreti 7.500 TL’dir. Fiyatlara KDV dahildir.

Daha fazla bilgi ve kayıt için:

BÜYEM – Esra Koşar

0212 3594752

esra.kosar@boun.edu.tr